W imieniu wszystkich uczniów dwujęzycznych oddziałów w naszej szkole ogłaszamy, że w dniach 28.09 – 2.10 języki obce wyjdą poza ramy lekcji. Zaplanowane działania mają związek z Międzynarodowym Dniem Języków Obcych.

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków, zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską, odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się  języków. Sukces pierwszej edycji zachęcił Radę Europy do ustanowienia 26 września Europejskim Dniem Języków, który od tej pory obchodzony jest corocznie. Te i inne informacje znajdziecie na oficjalnej stronie Europejskiego Dnia Języków Obcych: What is it?

Co się wydarzyło w pierwszy dzień naszego ‘językowego’ tygodnia i co się wydarzy w najbliższych dniach?

  • Komisja ds. wyzwań językowych w składzie: Maja Krasowska, Zofia Górka i Michalina Chruściel z kl. VIIb, przeprowadziły w poniedziałek, tj. 8.09. podczas godziny wychowawczej oficjalne losowanie wyzwania językowego dla każdej klasy IV-VIII
  • Pan Dominik Czyrny, nauczyciel informatyki, zajmuje się przygotowaniem plakietek dla nauczycieli z imieniem i nazwą przedmiotu, którego uczy, w innych wersjach językowych, np. Mariusz-Mario, PE teacher 🙂  
  • Panie Natalia Wal, Magdalena Kamińska-Stącel i Agata Rąpała realizują etapowo wyzwania językowe z młodszymi klasami, np. ‘magic leaves with magic words’
  • Rezultaty podjętych wyzwań zostaną zarejestrowane w formie cyfrowej i zaprezentowane w przyszłym tygodniu na stronie internetowej szkoły i profilu FB. Ich ocena przypadnie w udziale nauczycielom języków obcych (M. Kamińska-Stącel, A. Rąpała, N. Wal, B. Turek i P. Wziątek). 
  • W piątek, tj. 2.10 przedstawią stereotypową postać, przedstawiciela danej narodowości (z przymrużeniem oka) oraz zaśpiewają popularną piosenkę danego kraju lub zaprezentują wylosowany kraj w dowolny sposób.
  • Na drzwiach pomieszczeń szkolnych umieszczone zostały ich nazwy w językach nauczanych w naszej szkole.
  • Wychowawcy pomagają swoim klasom w realizacji wyzwań językowych, za co im dziękujemy 🙂

 ENJOY! 

Poza tym zachęcamy do wzięcia udziału w Konkursie Koszulkowym (link poniżej)

https://edl.ecml.at/Activities/EDLT-ShirtContest/tabid/3147/language/pl-PL/Default.aspx