Wyniki Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego ,,Pokora i Miłosierdzie – Rodzina Ulmów w moich oczach”

Akademia Pszczoły Bohatera „Kwietna łąka”- rozstrzygnięcie konkursu

Dnia 30.05.2023r. w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat pszczół prowadzona przez Panią Natalię Jakubas. Każdy z uczniów otrzymał pakiet, w którym znajdowały się nasiona roślin miododajnych oraz instrukcje dalszego postępowania i wysiania nasion. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez PODR w Boguchwale oraz Fundację „Pszczoła Bohater”. Zadaniem konkursowym było wysianie kwietnej łąki, prowadzenie obserwacji, wypełnienie karty oraz wykonanie zdjęć lub pracy plastycznej.
Dnia 8.10.2023r. podczas Jesiennej Giełdy Ogrodniczej laureatom konkursu zostały wręczone certyfikaty udziału oraz nagrody rzeczowe: tablety. Wśród nagrodzonych uczestników znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Pan Dyrektor Bartłomiej Wisz serdecznie pogratulował zwycięzcom: Filipowi Fularzowi z kl. 2a, Zofii Kowalskiej z kl. 2b i Lenie Mielniczuk z kl. 2c.
Bardzo cieszymy się, że podczas wakacyjnego odpoczynku uczniowie wraz z Rodzicami pamiętali o pszczołach, pielęgnowali swoje łąki oraz prowadzili obserwację.
Serdecznie gratulujemy!

Gminny konkurs matematyczny „Zamiast między drzewami będziemy grać między ławkami” – wyniki

W gminnym konkursie matematycznym, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Lutoryżu, który polegał na stworzeniu gry plenerowej, ale przeniesionej do budynku szkoły, drużyna z SP Boguchwała zajęła III miejsce.
Uczniowie klas VII: Lena Kabala, Lena Mazurkiewicz, Maksymilian Kuter i Szymon Tyśnicki, pod kierunkiem p. Moniki Mlaś-Bieniasz stworzyli grę pt. „Matematyczne stacje zadaniowe z hasłem”.

Gratulujemy!

Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej w Microsoft Paint

Jedenastu uczniów klasy 2c wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej w Microsoft Paint, organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 17 im. Orła Białego w Koszalinie. Zadaniem konkursowym było wykonanie w edytorze grafiki Paint, dowolną techniką, pracy pt. „Złota, polska jesień”. Do konkursu uczniów przygotowywała wychowawczyni – Agata Drogoń-Mul.

Niedawno otrzymaliśmy wyniki i miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Alicja Borowiec, a III miejsce – Maja Haliniak.

Dyplomy oraz nagrody książkowe wręczył uczennicom dyrektor naszej szkoły – Pan Bartłomiej Wisz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

VII Turniej Szachowy w Szkole Podstawowej w Zgłobniu

Pierwszego dnia ferii, trzech uczniów z naszej szkoły wzięło udział w turnieju szachowym. Byli to: Arkadiusz Wojtuń z kl. 3a, Maciej Oleniacz z kl. 5b oraz Maksymilian Kuter z kl. 7b.
Gratulujemy Wam i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Zdjęcia pochodzą ze strony internetowej Szkoły Podstawowej w Zgłobniu.

Sukces w konkursie InstaLogik naszej uczennicy

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 6b Emilia Mazur została laureatką III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas 6 SP w V edycji konkursu InstaLogik.
InstaLogik to konkurs matematyczno-informatyczny, jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży.
Gratulujemy serdecznie

DISCOVER THE BRITISH WORLD

26 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej, drużyna z naszej szkoły pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. Sylwii Gąsior, w składzie:
Anna Moroz, Dominik Sadecki, Fabian Gosławski, Bartosz Sierżęga
wzięła udział w pierwszej edycji Gminnej Gry Terenowej i zdobyła I miejsce!
Jest to innowacyjna forma testu, z wykorzystaniem kodów QR, sprawdzająca wiedzę na temat kultury, sportu (golf) oraz życia codziennego w krajach anglojęzycznych, a przy tym weryfikująca biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim.
Konkurs został podzielony na pięć części. Drużyny otrzymywały zeskanowaną mapę, na której były zaznaczone miejsca, gdzie znajdowały się kody z zadaniami do wykonania. Zadania polegały między innymi na: napisaniu wiersza po angielsku, znajomości drzewa genealogicznego Angielskiej Rodziny Królewskiej, rozpoznawania flag państw wchodzących w skład The Commonwealth.
W konkursie udział wzięło aż 10 drużyn, ze szkół naszej gminy.
Konkurencja była bardzo mocna, tym bardziej cieszy wynik naszego zespołu. Testy trwały aż 4 godziny i wymagały dużych kompetencji zarówno językowych jak i sportowych.Była to również wspaniała forma integracji i dobrej zabawy.
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Gminny Konkurs „Tu, gdzie się urodziłem i mieszkam od lat”

Celem konkursu organizowanego przez naszą szkołę jest pogłębienie wiedzy o gminie Boguchwała oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. W tegorocznej edycji udział wzięło 5 szkół z terenu naszej gminy.
Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach:
Pierwsza z nich przeznaczona dla uczniów najmłodszych z klas 1-3 miała formę plastyczną i skupiała się wokół tematu “Miejsca zabytkowe i historyczne w Gminie Boguchwała”.
Druga kategoria miała charakter plastyczno – literacki, przeznaczona była dla uczniów klas 4-6 i dotyczyła “Miejsc zabytkowych i historycznych w Gminie Boguchwała”.
Trzecia z kategorii „Moja mała Ojczyzna”, która była przeznaczona dla uczniów klas 6-8 to konkurs o charakterze wiedzowym.
Bardzo dziękujemy nauczycielom, rodzicom i opiekunom za Państwa pomoc, wyrozumiałość, a przede wszystkim za zaangażowanie i wsparcie uczniów w przygotowaniach do konkursu.
Czujemy się zaszczyceni z powodu obecności podczas wręczenia nagród uczestnikom konkursu: pani Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Boguchwała – Ewelinie Jasińskiej, pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale – Annie Wolskiej, członkowi rady powiatu, regionaliście i społecznikowi panu Rafałowi Białoruckiemu.

I KATEGORIA „Miejsca zabytkowe i historyczne w Gminie Boguchwała”:
1 miejsce: Filip Kocurek – SP Nosówka
2 miejsce: Milena Jachyra – SP Boguchwała
3 miejsce: Hanna Witalec – SP Wola Zgłobieńska, Anna Wojewódka – SP Mogielnica
II KATEGORIA „Miejsca zabytkowe i historyczne w Gminie Boguchwała”:
1 miejsce: Emilia Mazur – SP Boguchwała
2 miejsce: Karina Dziuba – SP Lutoryż
3 miejsce: Marlena Róg – SP Boguchwała
III KATEGORIA „Moja mała Ojczyzna”:
1 miejsce: Szymon Wilk – SP Boguchwała
2 miejsce: Marika Rałowska – SP Niechobrz
3 miejsce: Karolina Kawa – SP Niechobrz
Wyróżnienie: Filip Zawora – SP Mogielnica

Gratulujemy wszystkim uczniom i uczennicom, którzy podjęli wyzwanie uczestniczenia w naszym konkursie!

Comments are closed.