SUKCESY PLASTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

Miło nam poinformować, że uczennice: Emilia Mazur z kl II b oraz Maja Zdun z kl V b –  otrzymały wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim „Ja za 20 lat”.
Uczniowie: Amelia Michalik z kl V b oraz Radosław Kamiński z kl VII b – znaleźli się wśród finalistów etapu gminnego konkursu plastycznego „Stanisław Moniuszko – twórca polskiej opery narodowej” natomiast uczennice Katarzyna Głód kl V b, Zofia Górka kl VI a oraz Izabela Gugała kl VIII b otrzymały w tym konkursie wyróżnienie. Dodatkowym wyróżnieniem jest fakt, że niektóre prace plastyczne zostały zaprezentowane na wystawie w Bibliotece Muzycznej w Rzeszowie.
Koordynatorem konkursów na terenie gminy Boguchwała była Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych.

„LAURKA NA 10 URODZINY” – TRIUMFUJEMY WŚRÓD LAUREATÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO

Z wielką radością informujemy, że trzy uczennice naszej szkoły znalazły się wśród finalistów konkursu plastycznego Muzeum Dobranocek w Rzeszowie.
Tematem konkursu były laurki urodzinowe z okazji jubileuszu Muzeum Dobranocek. Prace należało wykonać w powiększonym formacie A3, stylistyką i tematyką miały nawiązywać do dobranocek z dawnych lat. Konkurs na szkolnym etapie cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów zwłaszcza młodszych klas.

Przedstawiamy laureatki:
– Oliwia Debrzak – kl 3b – miejsce II w kategorii klas I – III
– Julia Olejasz – kl 7b – miejsce I w kategorii klas IV – VIII
– Katarzyna Głód – kl 5b – miejsce III w kategorii klas IV – VIII

Poniżej prezentujemy nasze laureatki.
Opiekunami merytorycznymi nagrodzonych prac były panie: Katarzyna Guzy i Anna Chruściel.
Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK

Dnia 13 grudnia 2019r. w Rzeszowie, odbyła się XXVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – etap rejonowy. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIa Karolina Nazimek, która zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy Karolinie.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY LEON – MAMY LAUREATÓW!!

Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LEON z matematyki, języka angielskiego oraz zintegrowanych sprawności. W konkursie wzięło udział w sumie 58 uczniów naszej szkoły; sześcioro sprawdzało swoje umiejętności z zintegrowanych sprawności, czterdzieści dwoje z matematyki i dziesięcioro z języka angielskiego.

Jest nam niezmiernie miło powiadomić, iż nasi uczniowie w sposób szczególny udowodnili, że ich umiejętności matematyczne są na najwyższym poziomie. W konkursie matematycznym mamy aż 14 uczniów w pierwszej dziesiątce krajowej.

Oto Oni:
II MIEJSCE ex aequo w kraju wśród klas III zajął Maksymilian Kuter (98%) z kl. III B
III MIEJSCE ex aequo w kraju wśród klas VI zajął Igor Żarów (94%) z kl. VI B
V MIEJSCE ex aequo w kraju wśród klas V zajęła Zofia Klimczak (90%) z kl. V B
VII MIEJSCE ex aequo w kraju wśród klas III zajęła Emilia Wybranowska (85%) z kl. III A
VIII MIEJSCE ex aequo w kraju wśród klas III zajęła Lena Kabala (83%) z kl. III A, wśród klas VII Magdalena Byjoś (84%) z kl. VII B
IX MIEJSCE ex aequo w kraju wśród klas II zajął Adam Krawiec (82%) z kl. II B, Aleksander Lidwin (82%) z kl. II C, wśród klas IV Miłosz Pasierb (79%) z kl. IV A, wśród klas V Radosław Bedliński (79%) z kl. V B, Magdalena Haliniak (79%) z kl. V A, wśród klas VII Michał Rzepka (82%) z kl. VII B
X MIEJSCE ex aequo w kraju wśród klas III zajął Szymon Wilk (78%) z kl. III A, wśród klas V zajął Andrzej Murdza (77%) z kl. V B

Gratulujemy laureatom i ich nauczycielom świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

III MIEJSCE W V GMINNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO THE ENGLISH CHALLENGE

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Ola Pytlas zajęła III miejsce w organizowany przez Zespół Szkół w Kielanówce V Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas VI „The English Challenge”. Serdecznie gratulujemy!

LAUREACI WIOSENNYCH KONKURSÓW GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

15 maja 2020 r. podczas Wiosennej Gali Konkursowej w rezydencji Literackiej Boguchwały zostały ogłoszone wyniki trzech konkursów: „Paszport do Bajkolandii…”, „SCRATCHowanie w Bibliotece” oraz „Skarpetki moich marzeń…”.

Z radością zawiadamiamy, że we wszystkich trzech konkursach laureatami zostali uczniowie naszej szkoły.

Laureaci konkursu „Paszport do Bajkolandii…” z naszej szkoły to: Adam Krawiec z kl. II B, Dawid Pieńkosz z kl. I B, Joanna Pieńkosz z kl. III B, Filip Rozborski z kl. II A, Hubert Strzępek z kl. III B, Kamila Tabaka z kl. III B, Robert Tarsała z kl. III B, Jagoda Wesołowska z kl. I C

Nagrodzony w Gminnym Konkursie Plastycznym pod nazwą „Skarpetki moich marzeń…” to Robert Tarsała z kl. IIIB, zaś wyróżnienie otrzymała Magdalenę Nowak z kl. IIIA
Laureaci konkursu „SCRATCHowanie w Bibliotece”:
– w kategorii tematycznej „Moja Bajka” przyznano nagrody dla:
Szymona Ciosa z kl. VI A , Miłosza Pasierba z kl. IV A, Aleksandry Pytlas z kl. VI A
wyróżnienie w tej kategorii zdobyła Nadia Kaczmarska z kl. VI A
– w kategorii tematycznej „Spacer po Boguchwale” laureatami zostali: Szymon Cios z kl. VI A, Igor Żarów z kl. VI B
wyróżnienia zdobyli: Olaf Drozd z kl. VI A, Zofia Górka z kl. VI A
– w kategorii tematycznej „Spacer po Gminie Boguchwała” nagrodzona została praca Karoliny Nazimek z kl. VI A
– w kategorii tematycznej „Jan Paweł II w oczach dzieci” przyznano nagrody dla: Szymona Ciosa z kl.VI A, Jakuba Długosza z kl. VI A, Alicji Sadeckiej z kl. VI A oraz wyróżnienie dla Aleksandry Pytlas z kl. VI A

UCZEŃ KLASY IIIB ROBERT TARSAŁA POTRÓJNYM NAGRODZONYM W GMINNYCH KONKURSACH PLASTYCZNYCH I LITERACKICH!!!

Robert to uczeń bardzo oczytany. Jest jednym z najaktywniejszych młodszych czytelników w Bibliotece Szkolnej i Publicznej. Jest też dzieckiem uzdolnionym plastycznie. W okresie wiosennym brał udział w:
– I Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Św. Jan Paweł II w oczach dziecka” zorganizowanym przez Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu – wyróżnienie
– Gminnym Konkursie Literackim pod hasłem „Paszport do Bajkolandii” zorganizowanym przez Rezydencję Literacką w Boguchwale – laureat
– Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Skarpetki moich marzeń” zorganizowanym przez Rezydencję Literacką w Boguchwale – nagrodzony
GRATULUJEMY WYGRANYCH!

WYNIKI KONKURSU „SMART CITY W MOIM MIEŚCIE”

Uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienie!!

Ze względu na bardzo wysoki poziom prac plastycznych Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Agnieszka Czarnik-Buż przyznała wyróżnienia:
W kategorii klas I-III szkół podstawowych: Oliwia Nazimek – klasa IIa
W kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych: Katarzyna Głód – klasa Vb

Gratulujemy!!
Szczegółowe informacje na stronie:
https://boguchwala.pl/364-aktualnosci/4592-wszystkie-aktualnosci/9741-konkurs-plastyczny-smart-city-w-moim-miescie-rozstrzygniety.html?fbclid=IwAR2qoNj52A13pTnuK_olkk5LKJutLnbfvdYXMw618kpjpPk_J7h6ERkcBUY

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ EUROPEJSKIEGO KONKURSU STATYSTYCZNEGO

W III edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego wzięło udział ośmioro uczniów z naszej szkoły, trzy dziewczyny z klasy 7b i pięciu chłopców z klasy 8b. Część krajowa składała się z dwóch etapów: testu online oraz analizy zbioru danych i prezentacji wyników.

Miło nam zakomunikować, że do ogólnopolskiego finału dostały się dwa zespoły dziewcząt z klasy 7b: Julia Bielenda zajęła 11 miejsce, a Julia Olejasz i Zuzanna Wydrzyńska 16 miejsce. Zabrakło tylko kilku punktów, aby wziąć udział w etapie europejskim.

Dziewczyny, dziękujemy za uczestnictwo i pracę, jaką włożyłyście w przygotowanie się do konkursu. Gratulujemy sukcesu! Opiekunem uczniów była Pani mgr Renata Swianiewicz.

WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2020

Kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR” już za nami.

W tym roku szkolnym w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Było to dla nas wszystkich nie lada wyzwanie. Ale udało się. Konkurs odbył się 2, 3, 4 i 5 czerwca 2020 roku. Wzięło w nim udział 76 uczniów naszej szkoły. Każdy uczestnik Konkursu otrzyma układankę logiczną – czteroelementowy TANGRAM.

Uczniowie rozwiązywali zadania w czterech kategoriach:
„Żaczek” – klasa 2 – 21 uczniów
„Maluch” – klasy 3 i 4 – 17 uczniów
„Beniamin” – klasy 5 i 6 – 22 uczniów
„Kadet” – klasy 7 i 8 – 16 uczniów

15 czerwca otrzymaliśmy wyniki konkursu. Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to:
Patryk Tobiasz z klasy II a – wyróżnienie
Miłosz Pasierb z klasy IV a – wynik bardzo dobry
Hanna Tomkowicz z klasy V b – wyróżnienie
Maja Krasowska z klasy VI b – wyróżnienie

Jeszcze raz dziękujemy bardzo wszystkim uczniom za udział w Konkursie, dziękujemy rodzicom za wyrozumiałość i pomoc w logowaniu się dzieci na Platformie Dzwonek.pl oraz wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizację konkursu.

UCZNIOWIE KL. IIA ODNOSZĄ SUKCESY

20 czerwca w Sobocie pod Poznaniem odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisowy do lat 10, w którym wziął udział Filip Rozborski zajmując 5 miejsce! Gratulujemy formy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój.
Filip jest również laureatem Gminnego Konkursu Literackiego pod hasłem „Paszport do Bajkolandii”. Konkurs był organizowany przez Rezydencję Literacką w Boguchwale.
Oliwia Nazimek otrzymała wyróżnienie w konkursie pod nazwą „Smart City w moim Mieście” w kategorii klas I-III szkół podstawowych. Gratulujemy!

UCZENNICA KL. IB EWA WRZOS LAUREATKĄ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Ewa Wrzos zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza kartka lub ozdoba wielkanocna” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Czarnej Sędziszowskiej.

Cieszymy się z tak dużego osiągnięcia. Wierzymy, że zdobyty sukces będzie dodatkową motywacją do dalszej pracy. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!

Comments are closed.