IV Regionalny Przegląd Latawców w Boguchwale już za nami… „Jedno niebo dla wszystkich…”

28 września 2019 r. już po raz czwarty Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale wraz z Gminną Biblioteką Publiczną, Klubem 4-H „Finezja SZTUKi” oraz Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, zorganizowała IV Regionalny Przegląd Latawców pod corocznym hasłem „Jedno niebo dla wszystkich…” („One Sky One World”). W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział ponad 40 młodych konstruktorów latawców – uczniów szkół podstawowych Gminy Boguchwała.

Każdy z uczestników miał za zadanie poza przygotowaniem latawca, również zaprezentowanie swojej pracy przed jury (w składzie p. Barbara Rajzauer, p. Anna Rydzik, p. Danuta Palimąka) oraz pozostałymi uczestnikami Przeglądu Latawców. Wszystkie zgłoszone projekty były bardzo ciekawe, były wykonane różnymi technikami – ręcznie malowane, wyklejane, papierowe, z użyciem różnych materiałów, dodatkowo nawiązywały do różnej tematyki – były prace związane z działalnością biblioteki, klubem 4-H, historią Polski, krajobrazami – pomysły młodych uczestników zachwycały wszystkich zebranych.

Wszystkie prace oraz ich prezentacje zasługiwały na słowa uznania, tym samym utrudniając wybór 22 zwycięskich prac przez komisję konkursową. Nagrody przydzielono w 3 kategoriach – uczniowie klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Wśród uczniów klas I-III nagrodę otrzymałuczeń naszej szkołySzymon Tyśnicki, zaś wyróżnienie otrzymali Oliwia Nazimek i Szczepan Hendzel (również reprezentujący naszą szkołę). W drugiej kategorii – uczniowie klas IV–VI, komisja przyznała sześć nagród, doceniając prezentacje Huberta Raka i Fabiana Borowca z Niechobrza, Tymona Hendzla, Nadii Kaczmarskiej i Igora Żarowia (uczniowie naszej szkoły) oraz Jakuba Książka z Racławówki. Ponadto, komisja wyróżniła także prezentacje Jakuba Wójcika, Aleksandry Pytlas, Martyny Palak, Zuzanny Popek, Katarzyny Głód, Dominika Sadeckiego, Adrianny Siorek, Karola Rząsy, Emilii Wesołowskiej i Karoliny Nazimek z Boguchwały oraz Wiktorii Rzucidło i Dawida Ziobro z Niechobrza. Wśród najstarszych uczestników Przeglądu Latawców nagrodę otrzymała nasza uczennica – Julia Bielenda.

Cieszymy się, że wśród nagrodzonych znalazło się tylu uczniów z naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy pomysłów i życzymy dalszych sukcesów. Laureaci Przeglądu Latawców zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami pamiątkowymi oraz upominkami książkowymi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciepłą kiełbaską z grilla. Tego dnia pogoda nas nie zawiodła i każdy mógł wypróbować, czy jego latawiec unosi się na wietrze.

Tradycję puszczania latawców w Gminie Boguchwała zapoczątkowała młodzież z opiekunem p. Lesławem Palimąką już 5 lat temu nawiązując do ogólnoświatowej kampanii – One Sky One World, która jest corocznym wydarzeniem promującym przyjaźń i pokój między ludźmi na całym świecie. Całkowicie zgadzamy się z tym przesłaniem i jesteśmy pewni, że w przyszłym roku również przystąpimy do tej akcji.

Serdecznie dziękujemy sponsorom wydarzenia, wśród których znaleźli się: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Bank Spółdzielczy w Niechobrzu oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale.

II SZKOLNE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE „DLA NIEPODLEGŁEJ” – 12 listopada 2019

OTO NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!

Znamy już nazwisko nowego Szkolnego Mistrza Ortografii!

Z tekstem II Szkolnego Dyktanda Ortograficznego o charakterze patriotycznym najlepiej poradziła sobie uczennica klasy VIa – Nadia Kaczmarska, która w niezwykle trudnym tekście popełniła zaledwie trzy błędy. Na II stopniu ortograficznego podium stanęła Aleksandra Pytlas z klasy VIa, a na III – Olaf Drozd z klasy VIa i Maciej Chutkowski z klasy Va. W potyczkach ortograficznych wzięło udział 14 chętnych uczniów z klas IV-VI.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i już teraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.

KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY – GEN. S. MACZKU

Jak co roku, pod koniec listopada, tuż przed uroczystymi obchodami Dnia Patrona Szkoły, odbył się konkurs wiedzy o wybitnym generale, który nie przegrał żadnej bitwy – Stanisławie Maczku.
Konkurs, który na stałe zagościł w szkolnym kalendarzu wydarzeń i uroczystości, skierowany jest do uczniów klas IV – VIII, a jego celem jest propagowanie wiedzy na temat życia i działalności gen. Stanisława Maczka.

W tegorocznym konkursie, po zaciętej walce, pierwsze miejsce zajęli Bartosz Kornecki z klasy VIII b i Oliwia Sierżęga z kl. VII a – oboje mieli po 28 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Byjoś z kl. VII b, trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy V b – Andrzej Murdza i Dominik Wróblewski.

Wyróżnienia otrzymali: Julia Olejasz, Radosław Kamiński i Oliwia Wolan z klasy VII b.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez IPN w Rzeszowie i Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Boguchwale, które zostaną wręczone po uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły, która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

KONKURS NA „ŚWIETLICOWĄ” GRĘ MATEMATYCZNĄ

20 listopada na świetlicy szkolnej został ogłoszony konkurs na wykonanie własnej gry matematycznej. Uczniowie zaangażowali się w tworzenie gier ćwiczących dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie. Powstało kilka interesujących projektów, z których uczniowie korzystają przebywając na świetlicy szkolnej. Wygrała gra zaprojektowana przez Kamilę Tabakę, Oliwię Debrzak i Oliwię Mazur. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY

W bieżącym roku tematem przewodnim konkursu plastycznego był portret Patrona szkoły – Generała Stanisława Maczka, a technika wykonania prac zawężona do ołówka, tuszu i węgla.

Poniżej wyniki konkursu w kategoriach wiekowych:

klasy 1 – 3:
I miejsce: Jagoda Kręcisz – kl. 2 a
II miejsce ex aequo: Wiktoria Bliźniak – kl. 3 a oraz Emilia Mazur – kl. 2 b
wyróżnienie: Zofia Karnasiewicz kl. 1 a, Karol Pitera kl. 1 c

klasy 4 – 5:
I miejsce: Maja Zdun – kl. 5 b
II miejsce: Oliwia Dziedzic – kl. 5 a
III miejsce: Emilia Wesołowska – kl. 5 b

klasy: 6 – 8:
I miejsce: Zuzanna Wydrzyńska – kl. 7 b
II miejsce: Barbara Rusinek – kl. 7 b
III miejsce: Julia Olejasz – kl. 7 b

Konkurs organizowany był pod Patronatem Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. gen. St. Maczka w Boguchwale. Wręczenie nagród nastąpiło podczas Akademii z okazji Święta Patrona Szkoły w dniu 9 grudnia, a prace plastyczne biorące udział w konkursie można zobaczyć w holu szkoły. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych twórczych sukcesów.

WYNIKI KONKURSU OZDOBA BOŻONARODZENIOWA

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową rozstrzygnięty! 16 grudnia komisja oceniła 62 prace uczniów. W związku z tym, że wszystkie ozdoby były piękne, niepowtarzalne i kryjące w sobie „ducha rodziny”, wybór był bardzo trudny.

JURY NAGRODZIŁO UCZNIÓW W TRZECH KATEGORIACH WIEKOWYCH:

KLASY I-III:
I MIEJSCE – Jagoda Kręcisz (kl. IIa), Paweł Garbowski (kl. IIb)
II MIEJSCE – Mateusz Dziedzic (kl. Ib), Szymon Balawender (kl. IIa)
III MIEJSCE – Maria Klimczak (kl. IIb), Oliwia Kąkol (kl. IIb), Oliwia Debrzak (kl. IIIb)
Wyróżnienie: Ewa Wrzos (kl. Ib), Jagoda Drozd (kl. IIa), Julia Gutkowska (kl. IIa), Wiktoria Ryś (kl. IIa), Oliwia Nazimek (kl. IIa), Zofia Szelast (kl. IIb)

KLASY IV-VI:
I MIEJSCE – Maja Zdun (kl. Vb), Nadia Kaczmarska (kl. VIa), Jakub Wójcik (kl. VIb)
II MIEJSCE – Hanna Tomkowicz (kl. Vb), Sebastian Szczepan (kl. VIa)
III MIEJSCE – Tymon Hendzel (kl. Vc), Aleksandra Pytlas (kl. VIa)
Wyróżnienie: Amelia Bojda (kl. Vb)

KLASY VII-VIII:
I MIEJSCE – Julia Olejasz (kl. VIIb)
II MIEJSCE – Oliwia Wolan (kl VIIb)
III MIEJSCE – Julia Grabowska (kl. VIIa), Kamil Ciosek (kl. VIIb)
Wyróżnienie: Aleksandra Dykiel (kl. VIIb)

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Comments are closed.