PODSUMOWANIE OLIMPIADY OLIMPUS – SESJA JESIENNA

W sesji jesiennej Olimpiady Olimpus wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły z klas 4-7. Tytuł laureata wywalczyli: Miłosz Pasierb z klasy 5a z j. angielskiego za 9 miejsce i z matematyki za 11 miejsce oraz Maksymilian Kuter z klasy 4b za 12 miejsce z matematyki. Pozostali uczniowie zostaną uhonorowani dyplomami uznania za udział w Olimpiadzie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

PODSUMOWANIE GMINNEGO KONKURSU ARTYSTYCZNEGO „ZŁÓŻ ŻYCZENIA ŚWIĘTEMU MIKOŁAJOWI…”

Nasi uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w Gminnym Konkursie Artystycznym pn. „Złóż życzenia Świętemu Mikołajowi…”!!
Nagrodzeni: Szymon Balawender, Julia Cyrek, Karol Fitał i Weronika Tarsała
Wyróżnieni: Bartosz Borowiec, Zofia Majer, Iwo Oppenauer, Julia Stawarz, Robert Tarsała i Szymon Tyśnicki.

OLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW – ETAP II

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Julia Bielenda zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów.
Życzymy sukcesów w następnych etapach konkursu.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „OSOBISTOŚCI POGRANICZA” DLA JULII OLEJASZ Z KL. VIIIB

23 grudnia 2020 r. został rozstrzygnięty konkurs ”Osobistości pogranicza” zrealizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś–Ukraina, który adresowany był do dzieci i młodzieży mieszkającej na obszarze Programu PBU. Zadaniem uczestników było napisanie samodzielnego tekstu literackiego o nieprzeciętnej postaci z obszaru objętego Programem, która połączyła narody, wniosła wkład w historię i kulturę bądź miała znaczący wpływ poprzez swoje życie lub działalność.

W konkursie wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły – Julia Olejasz z kl. 8b, która napisała wiersz o Janie III Sobieskim.
Julia, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYRÓŻNIENIE W II POWIATOWYM KONKURSIE KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH DLA EMILII MAZUR Z KL. IIIB

Emilia Mazur z klasy 3b otrzymała wyróżnienie w II POWIATOWYM KONKURSIE KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH. Konkurs był organizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim. Uczennica nagrała film, na którym na żywo zaprezentowała pastorałkę „Gore gwiazda Jezusowi” z własnym akompaniamentem na dzwonkach.
Emilko, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„NOWY ROK Z PROGRAMOWANIEM ONLINE” – KONKURS KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW I PAŃSTWOWEGO INSTYTUTU BADAWCZEGO NASK

Klasa IVa wzięła udział w konkursie organizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest promocja nauki programowania w szkołach. Zadaniem było stworzenie kreatywnej odpowiedzi na pytanie dlaczego to właśnie w naszej szkole powinny być przeprowadzone warsztaty z programowania.
Dziękujemy za wszystkie przesłane pomysły i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

EUROPEJSKI KONKURS STATYSTYCZNY

Miło nam poinformować, że 4 drużyny z naszej szkoły (dwie z klasy VII i 2 z klasy VIII) przeszły do etapu krajowego w Europejskim Konkursie Statystycznym. Na 30 drużyn z całej Polski, 4 są z naszej szkoły! Przed nami decydujący II etap – finał ogólnopolski. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!!

NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI KONKURSU WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH DACHL SMART

Z  radością i satysfakcją informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych online pt. DACHL SMART zorganizowanym przez Zespół Szkół Techniczno- Weterynaryjnych w Trzcianie dnia 30.03.2021 r. Wysokie II miejsce przypadło Julii Bielendzie,  a wyróżniony został Radosław Kamiński.

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu geografii, historii i kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. 

Warto dodać, że w konkursie wzięło udział 64 uczniów ze szkół podstawowych powiatu rzeszowskiego.

EUROPEJSKI KONKURS STATYSTYCZNY – WYNIKI ETAPU KRAJOWEGO

Tylko 5 najlepszych drużyn z kraju zakwalifikowało się do etapu europejskiego.
Nasze drużyny uplasowały się na następujących pozycjach: Megamath kl. 8b (Julia Bielenda) – 9 miejsce, Maczki kl. 8b (Magdalena Byjoś, Julia Olejasz, Milena Szudrowicz) – 15 miejsce, Bobry kl. 7b (Szymon Cios, Olaf Drozd, Piotr Dziekan) – 21 miejsce.
Naszym uczniom składamy ogromne gratulacje za włożoną pracę i uzyskane wyniki!!!

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA JULII BIELENDY

Dzielimy się fantastyczną informacją, która dotarła do nas z GOETHE INSTITUT w Krakowie: nasza uczennica z klasy 8b JULIA BIELENDA została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie LESELUST, polegającym na przeczytaniu wybranej książki i zrecenzowaniu jej w języku niemieckim. Julia zmierzyła się z niemieckojęzyczną lekturką „Der blinde Passagier”, a jej praca znalazła się wśród najlepszych recenzji nadesłanych ze szkół podstawowych.
W nagrodę Julia otrzymała bon podarunkowy do wykorzystania podczas dowolnych zakupów w sklepie internetowym oraz … „szóstkę” z niemieckiego.

WIR GRATULIEREN HERZLICH!

WYNIKI KONKURSU „NA IMIĘ MI BYŁO KRZYSZTOF”

Wyniki XVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod hasłem „Na imię mi było Krzysztof” organizowanego przez Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie

Z wielką radością informujemy, że w kategorii Recytacja, nasza uczennica, Oliwia Wolan z kl. VIII b zdobyła I miejsce.

Zapraszamy do posłuchania zwycięskiego utworu K. K. Baczyńskiego w wykonaniu Oliwii: https://www.facebook.com/SPBoguchwala/videos/778260336386022

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FORGET-ME-NOT

Miło nam ogłosić, że nasi uczniowie, godnie reprezentując szkołę, uzyskali wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego Forget-me-not (organizator Centrum Edukacji Filotimo, Lublin). Konkurs odbył się 22 kwietnia 2021, a do rywalizacji przystąpiło 19 uczniów z klas VI-VIII. Musieli wykazać się znajomością słownictwa, wyrażeń, struktur gramatycznych zawartych w podanych wcześniej materiałach literackich, tekstach piosenek, jak i sentencji i przysłów. Sporo pracy, a otrzymane wyniki cieszą. 

Najlepszy – 95% należy do Oliwii Wolan z kl. 8b
Kolejne dyplomy z wyróżnieniem trafiły do:
Aleksandry Pytlas kl. 7b         92%
Igora Żarów kl. 7b                    91%
Zofii Klimczak kl. 6b                  89%
Aleksandry Salamak kl. 8b     87%
Magdaleny Byjoś  kl. 8b         86% 
Filipa Panka kl. 6b                    86%

Dyplomy uznania za wysokie wyniki otrzymali: Maciej Chutkowski kl. 6a, Andrzej Murdza kl. 6b, Katarzyna Głód kl. 6b, Nadia Kaczmarska kl. 7b, Karolina Nazimek kl. 7b, Anna Drozd kl. 8b oraz Michał Rzepka kl. 8b. Pozostali uczniowie otrzymali dyplom uczestnika. Wszystkim  gratulujemy i dziękujemy za to, że WAM się CHCE, bo idąc za słowami sentencji widniejącej na dyplomach: Learning is a treasure that will follow its owner everywhere, Chinese proverb

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TRANSLATORYCZNY MACZEK TRANSLATION CONTEST

2 czerwca 2021 r. odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Translatorycznego Maczek Translation Contest. Nasza szkoła gościła uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Boguchwała.
Konkurs otworzył dyrektor SP w Boguchwale Bartłomiej Wisz.
Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności przekładu z języka polskiego na angielski, jak i z języka angielskiego na polski. 3-osobowe drużyny wspólnie pracowały nad 4 zadaniami wymagającymi od nich: znajomości słownictwa i wyrażeń z obszaru tematycznego: turystyka i podróżowanie; struktur gramatycznych i językowych jak i dobrania ich do właściwego kontekstu.
Ocenie podlegały: trafność i rzetelność przekładu; poprawność pod kątem gramatyki i ortografii; spójność i logika tekstu pisanego; selekcja informacji.
Wyniki konkursu wskazują na wysoki i wyrównany poziom. O różnicach decydowały bardziej niewielkie błędy gramatyczne i ortograficzne niż znajomość słownictwa i wyrażeń.

Zwycięzcami są wszyscy, a miejsca na podium i nagrody przypadły drużynom z SP Boguchwała, SP 1 Niechobrz i SP Racławówka. Uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy również opiekunom uczniów.
Dziękujemy za współpracę dr Bożenie Dudzie, Katedra Anglistyki UR; dr Karolinie Puchale-Ladzińskiej, Natalii Wal i Markowi Kwoka za pracę w Komisji Konkursowej.

Organizatorzy konkursu: Magdalena Kamińska-Stącel i Agata Rąpała

”TU, GDZIE SIĘ URODZIŁEM I MIESZKAM OD LAT” – KONKURS GMINNY

Miło nam się pochwalić, iż nasza szkoła jest organizatorem nowego konkursu na szczeblu gminnym pod hasłem ”Tu, gdzie się urodziłem i mieszkam od lat”. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży przeszłością swoich miejscowości, ich teraźniejszością oraz popularyzacja wiedzy o naszej małej Ojczyźnie – Gminie Boguchwała. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych w Boguchwale, Niechobrzu, Mogielnicy, Nosówce i Lutoryżu. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach.

Pierwsza z nich przeznaczona dla uczniów najmłodszych z klas 1-3 miała formę plastyczno – literacką i skupiała się wokół tematu “Po Gminie Boguchwała z legendą i ciekawą opowieścią”. Dzieci przygotowały komiksy o wskazanej tematyce, wykazując się ogromną pomysłowością oraz znajomością wielu podań i opowieści o swoich miejscowościach.
Druga z kategorii „Moja mała Ojczyzna”,która była przeznaczona dla uczniów klas 4-6 to konkurs o charakterze wiedzowym. Dnia 8 czerwca zgłoszeni przez szkoły uczestnicy przystąpili do wykonania testu w formie online.
Dla uczniów najstarszych (klasy 7-8) przygotowany został konkurs literacko – historyczny na temat “Moja miejscowość wczoraj i dziś”.

Dziękujemy za współpracę Panu Rafałowi Białoruckiemu oraz Rezydencji Literackej – Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguchwale. Wszystkim uczestnikom, młodym lokalnym miłośnikom swoich małych Ojczyzn, gratulujemy wspaniałych wyników i zachęcamy do udziału w konkursie w kolejnych latach.

I KATEGORIA – “Po Gminie Boguchwała z legendą i ciekawą opowieścią”
1 miejsce:Oskar Piecuch – SP nr 2 Niechobrz, Zofia Karnasiewicz – SP Boguchwała
2 miejsce: Emilia Urbanek – SP Boguchwała, Emilia Ruszała – SP Boguchwała
3 miejsce: Filip Kulawiuk – SP Boguchwała, Patryk Gułojuch – SP Boguchwała
Wyróżnienia: Antoni Kurek – SP Boguchwała, Filip Rozborski – SP Boguchwała, Marlena Róg – SP Boguchwała

II KATEGORIA – „Moja mała Ojczyzna”
1 miejsce: Szymon Ryś – SP Boguchwała
2 miejsce: Szczepan Hendzel – SP Boguchwała, Zuzanna Siorek – SP nr 2 Niechobrz
3 miejsce: Zofia Klimczak SP Boguchwała, Jakub Leszczyński – SP Nosówka
Wyróżnienia: Aldona Bystrzyk – SP Mogielnica, Szymon Konopka –SP Mogielnica

III KATEGORIA- “Moja miejscowość wczoraj i dziś”|
Wróżnienia: Julia Bielenda – SP Boguchwała, Anna Furtek – SP Boguchwała

Comments are closed.