KAMPANIA– „ŚMIECI?! KTO TO WIDZIAŁ?!”

Z ogromną przyjemnością powiadamiamy o wygranej uczniów naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie fotograficznym organizowanym przez Tatrzański Park Narodowy w ramach kampanii „Śmieci?! Kto to widział?!”.
Zadaniem konkursowym było wykonanie zdjęcia ukazującego proekologiczne zachowania uczniów, które prowadzą do zmniejszenia ilości wytwarzanych odpadów.
Zdjęcia nadesłane przez Adama Gajdka (klasa 5b) oraz Zofię Szelast (klasa 4b) zostały wysoko ocenione przez jury konkursu.
Praca Adama otrzymała nagrodę główną – wspaniały plecak Salewa, zaś praca Zosi została wyróżniona nagrodą – bidonem Camelbak.
Zwycięzcom gratulujemy zdobytych nagród oraz dbałości o proekologiczne nawyki w codziennym życiu.

„KONKURS Z KLASĄ”- WYGRANA KLASY IIB W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO

Klasa 2b Szkoły Podstawowej im. gen S. Maczka w Boguchwale wraz z wychowawczynią Katarzyną Guzy postanowiła włączyć się w akcję „Śmieci?! Kto to widział?!”.

Jak wykorzystać nasze śmieci i nadać im drugie życie? Do głowy przyszło nam stworzenie orkiestry wyposażonej w instrumenty wykonane z odpadów. Przygotowaliśmy także pokaz mody EKO.

Przebraliśmy się w nasze stroje, użyliśmy instrumentów i zrobiliśmy wiele hałasu, aby wszyscy usłyszeli nasze klasowe przesłanie – STOP DLA ŚMIECI!

DLA KLASY WYGRALIŚMY WSPANIAŁĄ NAGRODĘ – OCZYSZCZACZ POWIETRZA!

KONKURS PLASTYCZNY – NAGRODA DLA ADRIANNY SIOREK Z KL. VIA

Miło nam poinformować o artystycznym sukcesie Adrianny Siorek – uczennicy kl. VI a, która otrzymała nagrodę za najlepszą pracę plastyczną w organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” konkursie plastycznym dotyczącym dziedzictwa wołoskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych twórczych sukcesów!

NASZE UCZENNICE FINALISTKAMI 14. POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. „WITRAŻ BOŻONARODZENIOWY”

Miło nam poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły: Zofia Karnasiewicz z kl. 3a i Adrianna Siorek z kl. 6a znalazły się wśród finalistów 14. Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Witraż Bożonarodzeniowy” organizowanego pod Patronatem Starosty Rzeszowskiego przez Miejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Małopolskim. 
Nagrodzone prace są eksponowane na wystawie pokonkursowej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych twórczych sukcesów!

OLIMPIADA MATEMATYCZNA JUNIORÓW

Mamy przyjemność poinformować, że Liliana Popek i Szymon Cios, uczniowie klasy 8b, zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach Olimpiady.

II MIEJSCE W XXI MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE DIGI-TALENTY NASZEJ UCZENNICY WIKTORII BAR

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Wiktoria Bar z kl. 4c wywalczyła II miejsce w XXI Międzynarodowym Konkursie Digi-Talenty. Uczestnicy mieli za zadanie nagrać wybrany przez siebie utwór o charakterze świątecznym. Wiktoria wybrała „Gore gwiazda Jezusowi”. Mamy nadzieję, że Wiktoria zaprezentuje wkrótce swój talent przed publicznością szkolną, tym bardziej, że jest on szlifowany pod okiem specjalisty. Uczennica uczy się śpiewu pod kierunkiem p. Kornelii Kulczyckiej, która przygotowała Wiktorię do konkursu.

EUROPEJSKI KONKURS STATYSTYCZNY

Zespół trzech dziewcząt z klasy 7c – Magdalena Haliniak, Matylda Tabaka i Julia Kornak zdobył 87 pkt. na 100 możliwych. Uczennicom zabrakło tylko 1 punktu, aby zakwalifikować się do etapu krajowego. Dziękujemy za zaangażowanie i mamy nadzieję, że po tegorocznych doświadczeniach w przyszłym roku uda się przejść do wyższego etapu.

I MIEJSCE W KONKURSIE „WIEDZY O SPÓŁDZIELCZOŚCI” W RAMACH PROJEKTU „BĄDŹ SPÓŁDZIELCĄ W SWOJEJ SZKOLE”

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie wojewódzkim realizowanym we współpracy z NBP i Uniwersytetem Rzeszowskim pt. „Bądź Spółdzielcą w swojej szkole”. Grupa uczniów z klas 8 realizowała zadania projektowe w składzie: Maja Krasowska, Zofia Górka, Szymon Cios, Piotr Dziekan, Sebastian Szczepan pod kierunkiem p. Anny Bożek.
Celem projektu było poszerzenie wiedzy oraz umiejętności ekonomicznych uczniów szkół podstawowych, a także propagowanie postaw pro przedsiębiorczych realizowanych poprzez działania spółdzielcze. Nasi uczniowie w ramach konkursu grupowego „Połączmy nasze siły” stworzyli projekt spółdzielni uczniowskiej (działalność KAWIARENKI „U Maczka”). Na kolejnym etapie wzięli udział w konferencji online z Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz warsztatach o tematyce, która wpisuje się w problematykę edukacji ekonomicznej z następujących tematów:
1) Oszczędzanie oraz inwestowanie w procesie zarządzania finansami przedsiębiorcy
2) Nowoczesne technologie cyfrowe w działalności spółdzielcy.
Na ostatnim etapie projektu uczniowie wzięli udział w konkursie indywidualnym wiedzy z zakresu spółdzielczości i finansów. Laureatem konkursu indywidualnego „Wiedzy o spółdzielczości” i I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Maja Krasowska z klasy 8 b. Serdecznie gratulujemy.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH Z J. ANGIELSKIEGO

Z radością informujemy, że uczennica klasy VIIIb, Michalina Chruściel, została laureatem międzyszkolnego konkursu z j. angielskiego” BIG BEN”, pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Kolejny sukces odniósł uczeń klasy VIa, Dominik Sadecki, który w gminnym konkursie „The English Challenge 2022”, zdobył II miejsce na 8 szkół.
Gratulacje dla Michaliny i Dominika!
Opiekunem uczniów jest p. Sylwia Gąsior

KONKURS WESOŁEGO ALLELUJA – NAGRODZONE PRACE Z NASZEJ SZKOŁY

Miło nam poinformować, że aż trzy prace uczennic naszej szkoły zostały wyróżnione w X Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Wesołego Alleluja” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Woli Zgłobieńskiej. W konkursie udział wzięło 1394 prace z 212 placówek oświatowych i kulturalnych z kraju i zagranicy.

Wyróżnienia otrzymują uczennice:
– Marina Khodakivska kl. 2b, opiekun: P. Katarzyna Guzy
– Emilia Mazur kl. 4b, opiekun: P. Anna Chruściel/P. Mariusz Miąsik
– Martyna Palak kl. 6a, opiekun: P. Anna Chruściel

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach artystycznych. 

Zdjęcia prac pochodzą ze strony Organizatora konkursu – Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Woli Zgłobieńskiej, gdzie można również zapoznać się ze szczegółowymi informacjami i galerią nagrodzonych prac: https://spwolazglobienska.pl/viii-miedzynarodowy-konkurs-plastyczny-wesolego-alleluja-rozstrzygniety-2-2-2/

GMINNY KONKURS „MATEMATYCZNY ESCAPE ROOM” – I MIEJSCE

Bardzo miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie „Matematyczny Escape Room” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Lutoryżu, I miejsce zajęła czteroosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Szymon Wilk kl. Va, Maksymilian Kuter kl. Vb, Miłosz Pasierb kl. VIa oraz Dominik Sadecki kl. VIa.

Uczniowie, by odnaleźć klucz i wydostać się z escaperoomu, mieli za zadanie poprawnie i jak najszybciej rozwiązać szereg zagadek matematycznych, wykazując się przy tym sprytem i kreatywnością.

Cieszymy się i jesteśmy bardzo dumni, że nasza drużyna spisała się na medal w tych matematycznych potyczkach!!
Opiekunami uczniów były panie: Joanna Kozioł i Monika Mlaś-Bieniasz.

IV GMINNY KONKURS PIOSENKI „LET’S SING IN ENGLISH”

Miło nam poinformować, że 12 maja 2022r. nasze dwie uczennice miały okazję zaprezentować swój talent uczestnicząc w Czwartym Gminnym Konkursie Piosenki ‘Let’s sing in English’. W odpowiedzi na zaproszenie organizatora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy zgłosiliśmy udział duetu Anna Moroz i Marlena Róg z klasy 4c. Dziewczyny zaśpiewały tradycyjną piosenkę angielską ‘Lavender’s Blue Dilly Dilly’ w wersji ze ścieżki dźwiękowej do filmu ‘Cinderella’ z 2015 r. Pomimo, że nie udało się zająć miejsca na podium, to występ spotkał się z pozytywnym odbiorem publiczności, a nasze reprezentantki przezwyciężyły tremę i zdobyły cenne doświadczenie. Nie zapomniały o ruchu scenicznym i wyglądzie, co oprócz najważniejszych kryteriów: poprawności muzycznej i językowej, też odgrywa swoją rolę w odbiorze utworu. Gratulujemy odwagi, chęci, pięknego głosu i opanowania trudnego tekstu w języku angielskim. O przygotowanie w zakresie językowym zadbała pani Agata Rąpała, a o muzyczną i artystyczną stronę występu – pani Katarzyna Vdovychenko. 

Dziękujemy również Organizatorom za miłą atmosferę i stworzenie okazji do spotkania uczniów i nauczycieli z różnych szkół, i co najważniejsze za przeżycia artystyczne. Gratulacje dla zwycięzcy i pozostałych uczestników.

GMINNY KONKURS „GMINA BOGUCHWAŁA – MOJE MIEJSCE NA ZIEMI”

Z przyjemnością informujemy, że gminny konkurs „Gmina Boguchwała – moje miejsce na Ziemi” został rozstrzygnięty! Celem konkursu było zainteresowanie dzieci małą Ojczyzną, jej historią, architekturą i walorami przyrodniczymi.
W kategorii praca plastyczna otrzymaliśmy blisko 40 prac ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Z przyjemnością oglądaliśmy ciekawe pomysły młodych uczestników przelane na papier. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!
Nagrodzeni w konkursie plastycznym:
I miejsce – Tymoteusz Kornak SP Boguchwała
II miejsce – Tymoteusz Jaksan SP Kielanówka
III miejsce – Lena Górnicka SP Kielanówka
Wyróżnienia otrzymali:
Karol Materna SP Nosówka
Zofia Karnasiewicz SP Boguchwała
Hanna Malicka SP Mogielnica

W kategorii praca literacko – historyczna:
I miejsce – Zuzanna Baran SP Lutoryż
II miejsce – Tymon Hendzel SP Boguchwała
III miejsce – Monika Kalembkiewicz SP Lutoryż
Wyróżnienie otrzymała:
Martyna Janicka SP Lutoryż

W kategorii konkurs wiedzy o Gminie Boguchwała:
I miejsce – Paulina Przywara SP Boguchwała
II miejsce – Jakub Leszczyński SP Nosówka
III miejsce – Tymoteusz Poźniak SP nr 2 Niechobrz
Wyróżnienia otrzymali:
Szymon Ziemba SP nr 2 Niechobrz
Anna Szczoczarz SP Lutoryż
Karolina Kawa SP nr 1 Niechobrz

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Comments are closed.