W nawiązaniu do artykułu z ubiegłego tygodnia dotyczącego Europejskiego Dnia Języków Obcych prezentujemy sprawozdanie z ich realizacji:

Komisja do spraw wyzwań językowych (skład w poprzednim artykule) przydzieliła w drodze losowania klasom od 4-8 kraj europejski oraz zadanie z nim związane:

Klasa 4a – Anglia
Klasa 4b – Portugalia
Klasa 5a – Hiszpania
Klasa 6a – Czechy
Klasa 6b – Szkocja
Klasa 6c – Irlandia
Klasa 7a – Niemcy
Klasa 7b – Francja
Klasa 8a – Szwecja
Klasa 8b – Włochy

W piątek, tj 2.10. poszczególne zespoły miały za zadanie zaprezentować się tak, aby bez wahania można było odgadnąć nazwę kraju. Spójrzcie na zdjęcia i oceńcie sami.

Niektóre klasy podjęły się również wykonania dodatkowych zadań, zwanych między nami CHALLENGAMI. I tu należą się wielkie brawa dla tych, którzy się ich podjęli, bo włożyli w nie mnóstwo wysiłku. Tych, którzy nie zdecydowali się, zachęcamy do aktywności za rok.  Niezależnie, czy zadanie było bardziej o charakterze wiedzowym, czy rozrywkowym, to staranność ich wykonania, zaangażowanie całego zespołu jest godne podziwu i pochwały. Praca w zespole i synchronizacja działań zagrały na najwyższym poziomie.

Młodsze klasy od 1-3 wykonywały pocztówki z pozdrowieniami w języku angielskim oraz w różnych formach prezentowały i uczyły się magicznych słów w języku angielskim. Efekty zostały uwiecznione na plakatach i wyeksponowane w klasach i na korytarzach szkolnych.

Oto zarejestrowane wyzwania językowe:

Challenge klas młodszych – wystawa pocztówek i magicznych liści z magicznymi słowami
Challenge klasy 4a – recytacja własnego wierszyka w języku angielskim
Challenge klasy 4b – krótki żart lub pozdrowienia w języku portugalskim

PORTUGALSKIE POZDROWIENIA 🙂

Challenge klasy 6b – wyzwanie z dziedziny językoznawstwa – zapożyczenia z języka angielskiego występujące w języku polskim
Challenge klasy 7b – teledysk do znanej piosenki francuskiej
Challenge klasy 8b – stworzenie i przeprowadzenie w innych klasach quizu wiedzowego na temat Włoch

Włochy Ruletka – Zakręć kołem i zobacz, co wypadnie

Brawo! Udało się! You’ve done it! You can do it! Well done! You are the best!
And your teachers too! Thank you very much!

Z pewnością umiecie już podziękować w wielu językach, wiecie też jak nazywają się pomieszczenia szkolne w trzech językach (angielskim, niemieckim i hiszpańskim), znacie sporo faktów na temat krajów europejskich.

Tydzień z językami obcymi zainspirował również niektórych nauczycieli do zaproszenia niecodziennych gości; na plastyce pojawił się Picasso, a na niemieckim Angela Merkel i Albert Einstein. Jak to możliwe? Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach. 

Zawsze warto poznawać, odkrywać, rozumieć i dzielić się radością.