Dzisiaj do naszej szkoły zawitał bardzo tajemniczy człowiek ubrany we wspaniały mundur wojskowy. W dodatku przybył wraz z towarzyszem – ubranym w kombinezon pilota nowoczesnych myśliwców.

Jak się okazało nasz gość, czyli pan major nawigator Bernard Klusek z Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi przybył aż z Poznania. Będąc w naszej okolicy zgodził się opowiedzieć naszym najmłodszym uczniom, jak wygląda trudna i odpowiedzialna praca nawigatora lotnictwa wojskowego.

Przedstawił nam pilota Grzesia, który okazał się fantomem edukacyjnym, dzięki czemu dzieci mogły zobaczyć i dowiedzieć się, jak pilot musi przygotować się do lotów nowoczesnymi samolotami wojskowymi, jakimi umiejętnościami musi się odznaczać.

Pan major w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam swoją pracę, opowiedział o przyrządach wykorzystywanych przez nawigatorów, wytłumaczył działanie radaru, pokazał ciekawą prezentację dotyczącą lotnictwa. Zwrócił uwagę na przydatność służby wojskowej dla społeczeństwa, zachęcając chłopców ale i dziewczęta do rozważenia swojej przyszłej kariery w wojskach lotniczych. Zachęcił do pilnej nauki i dbania o swoją kondycję fizyczną. Dziękując za to inspirujące spotkanie zyskaliśmy zapewnienie, iż nasz gość jeszcze się u nas pojawi, a wtedy odwiedzi inne zainteresowane klasy.