Mamy nadzieję, że społeczność szkolna przyjmie z radością informację o nagrodzeniu naszego ubiegłorocznego projektu  eTwinning ‘Memories for the Present’ Krajową Odznaką Jakości eTwinning przyznaną przez Narodową Agencję FRSE  (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji).

Rezultaty pracy zespołów z klas 7b i 8b można wciąż obejrzeć korzystając z linków umieszczonych na szkolnej stronie internetowej www.spboguchwala.pl w zakładce Projekty międzynarodowe.

Nasza współpraca ze szkołami z Włoch (Istituto Comprensivo Montecchio – Scuola secondaria di primo grado „D. Alighieri” – Bibbiano) i Francji (Collège Georges Brassens, Podensac) okazała się na tyle owocna, że postanowiliśmy ją kontynuować w postaci nowego projektu: JOURNEY BETWEEN PAST AND PRESENT 

Zajmiemy się tematem podróży w kontekście historycznym, praktycznym, nie zapominając o tym jak fascynujące są podróże na chmurze (marzenia) i te w literaturze. Czyż motyw podróży nie towarzyszy człowiekowi od zawsze w poszukiwaniu szczęścia, lepszego życia? Czasem jest ucieczką od rzeczywistości, niekiedy zaś prowokuje marzenia, a te pchają nas w stronę przygody. 

Jakakolwiek będzie Twoja motywacja, nie możesz zapomnieć o praktycznej stronie podróżowania, jak i nauce języka.

Naucz się, utrwal, poszerz swój zasób słownictwa ‘turystycznego’ realizując zadania projektowe we współpracy z kolegami z innych krajów. Zaczniemy od szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków https://g.co/kgs/xwLyae połączonych z promocją tematyki projekt (27września). Szkolny Zespół ds. Projektów wraz z uczniami właśnie rozpoczął przygotowania.  

Po utworzeniu zespołu eTwinning (spośród uczniów 10-15 r.ż) przejdziemy do zamieszczenia szczegółowego opisu celów i planowanych działań na cały rok szkolny. Październik poświęcimy na zapoznanie się z zespołami z krajów partnerskich (przygotowując ‘paszporty cyfrowe’) oraz konkurs na logo projektu.

                                                                                                                                               Szkolny Zespół Języków Obcych