Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale wzbogaciła się o nowy obiekt sportowy – profesjonalną siłownię szkolną. Obiekt udostępniony jest dla uczniów i pracowników naszej szkoły już od pewnego czasu.
W dniu 19.01.2024r. uroczystego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi i podpisanie regulaminu siłowni dokonał Dyrektor Szkoły Bartłomiej Wisz w obecności opiekuna i uczniów.
Z inicjatywą, pomysłem i możliwością utworzenia siłowni we wrześniu wyszedł dyrektor szkoły. Adaptacją, organizacją i wyposażeniem nowego pomieszczenia zajął się opiekun siłowni szkolnej – p. Mariusz Miąsik, nauczyciel wychowania fizycznego. Szczególne podziękowania za wielką pomoc przy realizacji tego trudnego projektu należą się również p. Damianowi Skowronowi, właścicielowi firmy Dream House – materiały budowlane w Boguchwale, p. Arturowi Bilskiemu i p. Renacie Luderze, nauczycielom wf, naszym absolwentom Gimnazjum w Boguchwale, a obecnie strażakom OSP Boguchwała oraz p. Waldemarowi Niedziałkowi, pracownikowi szkoły.
Siłownia szkolna wyposażona jest w nowoczesną Bramę – atlas do wszechstronnych ćwiczeń, dwa atlasy wielostanowiskowe, nowoczesną profesjonalną bieżnię magnetyczną, orbitrek, stanowisko do ćwiczeń z obciążeniami oraz hantle i gryfy. Obiekt ten jest ciekawą alternatywą, urozmaiceniem i rozszerzeniem oferty programowej dla naszych uczniów, z którego korzystają w ramach lekcji wychowania fizycznego. Już teraz cieszy się wielkim zainteresowaniem i popularnością zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, którzy pod okiem opiekunów kształtują swoją sylwetkę i rozwijają tężyznę fizyczną.