19 lutego klasa IVa udała się wraz z opiekunami do Rzeszowa, by w kinie ,,Helios” obejrzeć projekcję filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego.

Przed seansem uczniowie obejrzeli prelekcję na temat „Wspaniały świat wyobraźni”,  w której poruszane zostały bardzo ciekawe zagadnienia:
– Akademia Pana Kleksa jako polski Hogwart – opis życia w Akademii.
– Zabawy słowem – o słowotwórstwie.
– Wystarczy tylko puścić wodze wyobraźni – tworzymy własną Akademię.

“Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę.

Wycieczka do kina na „Akademię pana Kleksa” była nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspirującym doświadczeniem. Efekty specjalne i kolorowa oprawa wizualna zachwyciły każdego ucznia.