Każdy Święty chodzi uśmiechnięty…. tak śpiewał zespół Arka Noego – no tak, ale miało być o Liturgicznym wspomnieniu Św. Jana Pawła II w naszej szkole, które w kościele obchodzimy 22 października.
W tym roku był to piątek z Janem Pawłem II, o którym można powiedzieć, że był uśmiechnięty.
Uczniowie z klas 1b i 1c przygotowali muzyczne przeboje m. in. „Barkę”, która towarzyszyła papieżowi przez całe życie. Klasy II wykonały prace plastyczne „Papież w oczach dziecka” – można było zobaczyć wystawę, natomiast starsi uczniowie przypomnieli nam biografię i przesłanie św. Jana Pawła II.
Zapraszamy do obejrzenia: https://www.facebook.com/SPBoguchwala/videos/3723787421180457

Dziękujemy Panu Bogu za naszego Wielkiego Rodaka, cieszymy się Jego świętością i polecamy się Jego wstawiennictwu.„Za Twoje słowa – kochamy Cię
co dzień od nowa – kochamy Cię
za to, że jesteś stąd – kochamy Cię
że jesteś z nami wciąż – kochamy Cię”
Święty Janie Pawle II – módl się za nami.

Podczas obchodów szkolnego Dnia Papieskiego tradycją w naszej szkole jest KIERMASZ KREMÓWEK. Od lat te pyszne ciastka pieką dla nas cukiernicy w Piekarni Państwa Uryniaków w Boguchwale.
Skąd wziął się fenomen kremówek? Św. Jan Paweł II opowiadał o nich podczas swojej wizyty w Polsce – w Wadowicach – w czerwcu 1999 roku. „A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Że myśmy to wszystko wytrzymali…, te kremówki po maturze” – mówił z uśmiechem Papież Polak.
Słodkie chwile wśród całej społeczności szkolnej dało się odczuć 22 października 2021r., w godzinach 8.00-12.30. Wszyscy, którzy kilka dni wcześniej złożyli zamówienie, nie mogli się doczekać kiedy zakupią słodkości. Zgodnie z opracowanym harmonogram, pod opieką nauczycieli uczących zbierali się przy stoiskach sprzedażowych i kupowali kremówki.
Uczniowie i pracownicy szkoły zjedli w sumie 1090 kremówek. Jedni smakowali je w szkole, inni zabierali do domu, by podzielić się słodkościami z rodziną.
Uwaga! W zespołach klasowych padły rekordy! Wynika z tego, że największe łasuchy są w klasach 3b i 5b. Do uczniów dołączają pracownicy szkoły – i tutaj… 110 kremówek dużych i 31 małych. Bardzo SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim za zaangażowanie oraz wsparcie finansowe. Fundusze z kiermaszu zostaną przeznaczone na działalność wolontariacką w naszej szkole. Organizatorzy tego przedsięwzięcia: Koło Wolontariatu, Szkolne Koło PCK i Klub Wiewiórka wraz z opiekunami panią Bożeną Materną i Agatą Drogoń-Mul