Celem konkursu organizowanego przez naszą szkołę jest pogłębienie wiedzy o gminie Boguchwała oraz kształtowanie tożsamości regionalnej wśród dzieci i młodzieży. W tegorocznej edycji udział wzięło 5 szkół z terenu naszej gminy.
Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach:
Pierwsza z nich przeznaczona dla uczniów najmłodszych z klas 1-3 miała formę plastyczną i skupiała się wokół tematu “Miejsca zabytkowe i historyczne w Gminie Boguchwała”.
Druga kategoria miała charakter plastyczno – literacki, przeznaczona była dla uczniów klas 4-6 i dotyczyła “Miejsc zabytkowych i historycznych w Gminie Boguchwała”.
Trzecia z kategorii „Moja mała Ojczyzna”, która była przeznaczona dla uczniów klas 6-8 to konkurs o charakterze wiedzowym.
Bardzo dziękujemy nauczycielom, rodzicom i opiekunom za Państwa pomoc, wyrozumiałość, a przede wszystkim za zaangażowanie i wsparcie uczniów w przygotowaniach do konkursu.
Czujemy się zaszczyceni z powodu obecności podczas wręczenia nagród uczestnikom konkursu: pani Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Boguchwała – Ewelinie Jasińskiej, pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale – Annie Wolskiej, członkowi rady powiatu, regionaliście i społecznikowi panu Rafałowi Białoruckiemu.

I KATEGORIA „Miejsca zabytkowe i historyczne w Gminie Boguchwała”:
1 miejsce: Filip Kocurek – SP Nosówka
2 miejsce: Milena Jachyra – SP Boguchwała
3 miejsce: Hanna Witalec – SP Wola Zgłobieńska, Anna Wojewódka – SP Mogielnica
II KATEGORIA „Miejsca zabytkowe i historyczne w Gminie Boguchwała”:
1 miejsce: Emilia Mazur – SP Boguchwała
2 miejsce: Karina Dziuba – SP Lutoryż
3 miejsce: Marlena Róg – SP Boguchwała
III KATEGORIA „Moja mała Ojczyzna”:
1 miejsce: Szymon Wilk – SP Boguchwała
2 miejsce: Marika Rałowska – SP Niechobrz
3 miejsce: Karolina Kawa – SP Niechobrz
Wyróżnienie: Filip Zawora – SP Mogielnica

Gratulujemy wszystkim uczniom i uczennicom, którzy podjęli wyzwanie uczestniczenia w naszym konkursie!