20 kwietnia 2024 roku 1 Gromada Zuchowa „Jagódki” brała udział w Złazie Gromad Zuchowych Chorągwi Podkarpackiej ZHP „Szlakiem legend, zabytków i sławnych ludzi”. Naszą przygodę rozpoczęliśmy na Rynku w Krośnie. Wszystkich zuchów było bardzo dużo, około 330. Zostaliśmy rozdzieleni na grupy. Naszym zadaniem było zebranie materiałów do „Zuchowego Przewodnika po Krośnie”. Dostaliśmy mapę, na której zaznaczono 5 obiektów. Musieliśmy dotrzeć do wszystkich i tam rozwiązać przygotowane zadania. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o mieście, poznaliśmy kilka legend m.in. Legendę o krośnieńskich dzwonach, byliśmy pod pomnikiem Ignacego Łukasiewicza.
Z wszystkimi zadaniami poradziliśmy sobie świetnie! Potem wyruszyliśmy specjalną kolejką w małą podróż po ulicach Krosna.
Na zakończenie dostaliśmy dyplom dla gromady, książeczki o Krośnie, broszurki, kartki pocztowe, zakładki do książek oraz magnes.
Dziękujemy wszystkim organizatorom za poczęstunek i to, że mogliśmy przeżyć niesamowitą przygodę podczas grasowania po krośnieńskim miasteczku😊
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!